Parteneriate

 
iasi - logo.PNG
 
 
sigla-cjph-desktop.png
 
consiliul-judetean-bistrita-nasaud.jpg
 
 
 
 
 
   
                        
 
  
                                                                                                                                         
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ACŢIUNI PRINCIPALE săptămânale ale subdiviziunilor Consiliului raional şi Aparatului Preşedintelui raionului

Lun, 19/11/2018 - 13:57

ACŢIUNI PRINCIPALE

săptămânale ale subdiviziunilor Consiliului raional şi Aparatului Preşedintelui raionului Glodeni, care se vor desfăşura în perioada 19.11.2018 - 25.11.2018

Nr. d/o

Activităţi preconizate

Data și ora desfășurării

Locul desfășurării responsabili

Principalele chestiuni din

 

 

 

 

 

ordinea de zi

 

 

 

 

 

 

 

Aparatul Preşedintelui

1.

Ședința operativă

19.11.2018, ora 08.00

Sala de şedinţe a Consiliului raional,et.II

 

 

2.

Audiența cetățenilor

19.11.2018, ora 09.00-12.00

Biroul Președintelui

 

 

3 .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Omagiații:

1. Gaburici Chiril 23.11.1976, Ministru al Economiri și Infrastructurii;

2. Ceaica Ion 23.11.1958, Conducător SRL Cosfen-Agro Balatina;

3. Balan Cristina – 25.11.1982, Secretar al CL Cobani.

  1. noiembrie (a patra duminică din noiembrie) - Ziua lucrătorului din agricultură şi industria prelucrătoare

 

Hramul or.Glodeni, s.Brînzeni, s.Cajba, s.Cobani, s. Limbenii Vechi, s. Ustia, s.Viișoara - 21 noiembrie 2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Secția economie

 

 

 

 

4.

Pregătirea proiectelor de decizii pentru sesiunea ordinară a CR Glodeni, participarea la audierile publice.

Pe parcursul săptămînii

Gudumac Vasile

 

 

5.

Organizarea agenţilor economici pentru participarea la Expoziţia Naţională, ediţia a XVIII “Fabricat în Moldova-2019 “. Conlucrarea cu agenţii economici pentru participare la Programul PARE 1+1.

Pe parcursul săptămînii

Misevici Violeta

 

 

6.

Acumularea şi analiza indicatorilor de dezvoltare social-economica a raionului Glodeni pe perioada ianuarie-septembrie 2018 în comparaţie cu ianuarie-septembrie 2017.

Pe parcursul săptămînii

 

Ţurcan Natalia

 

 

7.

Acordarea ajutorului teoretic şi practic Autoriţăţilor Contractante din raion pentru însuşirea programei noi elaborate de„SAI „Registrul de stat al achiziţiilor publice „ (MTender).

Pe parcursul săptămînii

Onuță Angela

 

 

Direcția Asistență Socială și Protecție a Familiei

 

 

 

 

8.

Lucrul cu dosarele privind acordarea suportului monetar

Pe parcursul săptămînii

 

 

 

9.

Lucrul cu dosarele privind acordarea sprijinului familiilor cu copii

Pe parcursul săptămînii

 

 

 

Direcția Agricultură și Alimentație

 

 

 

 

10.

Monitorizarea situației  privind lucrările agricole. Deplasări în teritoriu.

Pe parcursul săptămînii

 

 

 

11.

Ziua Agricultorului

23.11.2018, ora 12.00

Șarm-Cafe Glodeni

 

 

Direcția Finanțe

 

 

 

 

12.

Audieri publice

22.11.2018, ora 10.00

Sala de şedinţe a Consiliului raional,et.III

 

 

Serviciul Cultură

 

 

 

 

13.

Pregătirea părții artistice la Sărbătoarea profesională Ziua Agricultorului

 

 

 

 

Direcția Învățămînt, Tineret și Sport

 

 

 

 

14.

Inspecția de monitorizare privind aplicarea noilor politici de educație (managementul temelor pentru acasă, documentația școlară)

Pe parcursul săptămînii

 

 

 

15.

Inspecția privind calitatea procesului de predare, învățare și evaluare la disciplinele din aria curriculară: limba și literatura română și comunicarea

Pe parcursul săptămînii

 

 

 

16.

Sesiunea de instruire a evaluatorilor la examenele de BAC

Pe parcursul săptămînii

Mun.Chișinău

 

 

17.

Seminare pentru IET nr.5 și pofesorii claselor primare

Pe parcursul săptămînii

 

 

 

18.

Probe de evaluare propuse de DÎTS în unele instituții de învățămînt la disciplinele: matematica, limba și literature română.

Pe parcursul săptămînii