Parteneriate

 
iasi - logo.PNG
 
 
sigla-cjph-desktop.png
 
consiliul-judetean-bistrita-nasaud.jpg
 
 
 
 
 
   
                        
 
  
                                                                                                                                         
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ACŢIUNI PRINCIPALE săptămânale ale subdiviziunilor Consiliului raional şi Aparatului Preşedintelui raionului

Lun, 26/11/2018 - 21:11

ACŢIUNI PRINCIPALE

săptămânale ale subdiviziunilor Consiliului raional şi Aparatului Preşedintelui raionului Glodeni, care se vor desfăşura în perioada 26.11.2018 - 02.12.2018

Nr. d/o

Activităţi preconizate

Data și ora desfășurării

Locul desfășurării responsabili

Principalele chestiuni din

 

 

 

 

 

ordinea de zi

 

 

 

 

 

 

 

Aparatul Preşedintelui

1.

Ședința operativă

26.11.2018, ora 08.00

Sala de şedinţe a Consiliului raional,et.II

 

 

2.

Audiența cetățenilor

26.11.2018, ora 09.00-12.00

Biroul Președintelui

 

 

3.

Organizarea întrunirii cu agenții transportatori din raionul Glodeni

29.11.2018

Sala de şedinţe a Consiliului raional,et.II

 

 

4 .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Omagiații:

1. Gheorghiță Valeriu 26.11.1960, Conducător  SRL Inițiator s. Cobani;

2. Cojocari Ion 27.11.1987, Consilier raional;

3. Candu Andrian – 27.11.1975, Președinte al Parlamentului RM;

4. Gîra Livia - 29.11.1990, Secretar al CL Cajba.

 

1 decembrie – Ziua Națională a României.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Secția economie

 

 

 

 

5.

Organizarea agenţilor economici pentru participarea la Expoziţia Naţională, ediţia a XVIII “Fabricat în Moldova-2019 “. Conlucrarea cu agenţii economici pentru participare la Programul PARE 1+1.

Pe parcursul săptămînii

Misevici Violeta

 

 

6.

Acumularea şi analiza indicatorilor de dezvoltare social-economica a raionului Glodeni pe perioada ianuarie-septembrie 2018 în comparaţie cu ianuarie-septembrie 2017.

Pe parcursul săptămînii

 

Ţurcan Natalia

 

 

Direcția Asistență Socială și Protecție a Familiei

 

 

 

 

7.

Instrucțiuni oferite de organizația Terre des hommes Moldova în localitățile Ciuciulea, Fundurii Vechi, Balatina, Hîjdieni, or. Glodeni

Pe parcursul săptămînii

 

 

 

Direcția Agricultură și Alimentație

 

 

 

 

8.

Monitorizarea situației  privind lucrările agricole. Deplasări în teritoriu.

Pe parcursul săptămînii

 

 

 

Direcția Finanțe

 

 

 

 

9.

Modificări la bugetul raional și autoritățile publice locale de nivelul I pentru încheierea lunii de activitate

Pe parcursul săptămînii

 

 

 

Serviciul Cultură

 

 

 

 

10.

Masă rotundă dedicată Centenarului Unirii

30.11.2018,ora 14.00

Biblioteca Publică Raională Glodeni

 

 

Direcția Învățămînt, Tineret și Sport

 

 

 

 

11.

Inspecția de monitorizare privind aplicarea noilor politici de educație (managementul temelor pentru acasă, documentația școlară)

Pe parcursul săptămînii

 

 

 

12.

Inspecția privind calitatea procesului de predare, învățare și evaluare la disciplinele din aria curriculară: limba și literatura română și comunicarea la gimnaziul Sturzovca și Gimnaziul ,, Dimitrie Cantemir” din or. Glodeni

Pe parcursul săptămînii

 

 

 

13.

Desfășurarea Consiliului de administrație, Ședința cu directorii instituțiilor de învățămînt, Consiliul Consultativ

Pe parcursul săptămînii

 

 

 

14.

Participare la Conferințele Republicane cu diverse tematici

Pe parcursul săptămînii

 

 

 

15.

Organizarea seminarului cu directorii adjuncți pe educație în s.Hîjdieni și cu directorii adjuncți pe instruire în s. Danu

Pe parcursul săptămînii

 

 

 

16.

Evaluări externe la limba și literatura română, matematică în 3 instituții de învățămînt

Pe parcursul săptămînii