Parteneriate

 
iasi - logo.PNG
 
 
sigla-cjph-desktop.png
 
consiliul-judetean-bistrita-nasaud.jpg
 
 
 
 
 
   
                        
 
  
                                                                                                                                         
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ACŢIUNI PRINCIPALE săptămânale ale subdiviziunilor Consiliului raional şi Aparatului Preşedintelui raionului Glodeni

Lun, 03/12/2018 - 15:57

ACŢIUNI PRINCIPALE

săptămânale ale subdiviziunilor Consiliului raional şi Aparatului Preşedintelui raionului Glodeni, care se vor desfăşura în perioada 03.12.2018 - 09.12.2018

Nr. d/o

Activităţi preconizate

Data și ora desfășurării

Locul desfășurării responsabili

Principalele chestiuni din

 

 

 

 

 

ordinea de zi

 

 

 

 

 

 

 

Aparatul Preşedintelui

1.

Ședința operativă

03.12.2018, ora 08.00

Sala de şedinţe a Consiliului raional,et.II

 

 

2.

Audiența cetățenilor

03.12.2018, ora 09.00-12.00

Biroul Președintelui

 

 

3.

Ședințele Consiliilor administrative a IMSP CS Limbenii Vechi, Ciuciulea, Iabloana, Sturzovca, Cobani

04.12.2018,

ora 09.30-12.00

Biroul Vicepreședintelui

 

 

4.

Ședința Comisiei pentru activități economico-financiare

04.12.2018,

ora 10.00

Sala de şedinţe a Consiliului raional,et.II

 

 

5.

Ședința Comisiei pentru protecție socială și sănătate publică

04.12.2018,

ora 14.00

Sala de şedinţe a Consiliului raional,et.II

 

 

6.

Ședința Comisiei pentru probleme de drept și etică

04.12.2018,

ora 15.30

Sala de şedinţe a Consiliului raional,et.II

 

 

7.

Ședința Comisiei pentru activități socio-culturale și învățămînt

05.12.2018,

ora 09.00

Sala de şedinţe a Consiliului raional,et.II

 

 

8.

Ședința Comisiei pentru protecția mediului, amenajarea teritoriului și dezvoltarea serviciilor publice

05.12.2018,

ora 10.00

Sala de şedinţe a Consiliului raional,et.II

 

 

9.

Ședința Comisiei pentru agricultură și industrie

05.12.2018,

ora 14.00

Sala de şedinţe a Consiliului raional,et.II

 

 

10.

Ședințe a Consiliilor locale Iabloana, Danu

05.12.2018

 

 

 

11.

Ședința extraordinară a Consiliului raional Glodeni

07.12.2018,

ora 10.00

Sala de şedinţe a Consiliului raional,et.III

 

 

12.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Omagiații:

1. Molozea Nicolae 04.12.1960, Președinte al raionului Ștefan – Vodă;

2. Bandalac Valeriu 04.12.1967, Primar s. Limbenii Vechi;

3. Tuceac Ludmila – 06.12.1963, Șef Oficiul Stării Civile;

4. Fiodoraș Ecaterina - 07.12.1963, Consilier raional;

5. Bodean Aureliu - 07.12.1983, Șef  al Secției Construcții;

6. Colesnic Oleg - 07.12.1966, Primar s. Sturzovca;

7. Stavinschi Ina - 09.12.1984, Specialist principal în problemele administrației publice

 

3 decembrie – Ziua Internațională a persoanelor cu dizabilități

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Secția economie

   

 

 

13.

Organizarea agenţilor economici pentru participarea la Expoziţia Naţională, ediţia a XVIII “Fabricat în Moldova-2019 “. Conlucrarea cu agenţii economici pentru participare la Programul PARE 1+1.

Pe parcursul săptămînii

Misevici Violeta

 

 

14.

Acumularea şi analiza indicatorilor de dezvoltare social-economica a raionului Glodeni pe perioada ianuarie-septembrie 2018 în comparaţie cu ianuarie-septembrie 2017.

Pe parcursul săptămînii

 

Ţurcan Natalia

 

 

15.

Acordarea ajutorului teoretic şi practic Autoriţăţilor Contractante din raion pentru însuşirea programei noi elaborate de„SAI „Registrul de stat al achiziţiilor publice „ (MTender).

Pe parcursul săptămînii

Onuţă Angela

 

 

Direcția Asistență Socială și Protecție a Familiei

   

 

 

16.

Stabilirea dosarelor pentru acordarea ajutorului material familial

Pe parcursul săptămînii

 

 

 

17.

Controlul beneficiarilor de asistență socială din raion

Pe parcursul săptămînii

 

 

 

Direcția Agricultură și Alimentație

   

 

 

18.

Monitorizarea situației  privind lucrările agricole. Deplasări în teritoriu.

Pe parcursul săptămînii

 

 

 

Direcția Finanțe

   

 

 

19.

Implicarea în activități cu privire la aprobare a bugetului raional în I și II lectură

Pe parcursul săptămînii

 

 

 

Direcția Învățămînt, Tineret și Sport

   

 

 

20.

Inspecția de monitorizare privind aplicarea noilor politici de educație (managementul temelor pentru acasă, documentația școlară) în cadrul 12 instituții de învățămînt

Pe parcursul săptămînii

 

 

 

21.

Seminar pentru profesorii de limba și literatura română din raion

Pe parcursul săptămînii

Gimnaziul ,, Dimitrie Cantemir” din or. Glodeni

 

 

22.

Pregătirea materialelor pentru desfășurarea regulamentară a tezelor

Pe parcursul săptămînii

 

 

 

23.

Evidența zilnică a frecvenții elevilor, regimului termic, transportarea elevilor, alimentația

Pe parcursul săptămînii