Ссылки

 

 

 

Meteo

Statistica Online

Calendar

Lun
Мар
Mie
Joi
Vin
Sâm
Dum
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3

ACŢIUNI PRINCIPALE săptămânale ale subdiviziunilor Consiliului raional şi Aparatului Preşedintelui raionului Glodeni, care se vor desfăşura în perioada 15.05.2017 - 21.05.2017

пт, 12/05/2017 - 16:40

Aprobat :                                                                  

                                                                                                                  Preşedinte al raionului

 

_____________LEUCĂ Ion

 

 

ACŢIUNI PRINCIPALE

săptămânale ale subdiviziunilor Consiliului raional şi Aparatului Preşedintelui raionului Glodeni, care se vor desfăşura în perioada 15.05.2017 - 21.05.2017

 

Nr. d/o

Activităţi preconizate

Data și ora desfășurării

Locul desfășurării responsabili

Principalele chestiuni din

 

 

 

 

 

ordinea de zi

 

 

 

 

 

 

 

Aparatul Preşedintelui

1.

 

 

 

2.

 

 

 

3.

 

 

 

 

4.

 

 

Ședința operativă

 

 

 

Audiența cetățenilor

 

 

 

Întîlnirea de lucru cu reprezentantul Guvernului RM, dna Corina FUSU, ministrul educației.

 

Întîlnirea de lucru cu șeful adjunct al Oficiului Teritorial Bălți al Cancelariei de Stat dl UNCUȚĂ Nicolae

15. 05.2017, ora 08.00

 

 

15.05.2017,

ora 9.00

 

 

16.05.2017, ora 10.00

 

 

17.05.2017, ora 10.00

Sala de şedinţe a Consiliului raional,

et.II

 

Biroul Președintelui

 

 

Sala de şedinţe a Consiliului raional,

et.III.

 

Sala de şedinţe a Consiliului raional,

et.II

 

 

 

 

 

5.

 

Omagiații:

1.Curcudel Mihail – 15.05.1955, Șef Biroul de examinare și evidență a transportului a Întreprinderii de Stat ,,Registru’’;

2. Țarigradschi Victor -19.05.1988, Vicepreședinte al raionului;

3.Harunjen Eduard – 19.05.1972, Procuror General;

4.Gnatiuc Mihail – 19.05.1956, Președintele raionului Briceni;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      15 mai

Ziua Familiei.

 

17 mai

Ziua lucrătorului din telecomunicații.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Secția Economie

6.

Monotorizează activitatea secţiei. Implicărea la soluţionarea problemelor ce ţin de competenţa secţiei.

Pe parcursul săptămînii

Gudumac Vasile

 

 

7.

Organizarea concursului “Cel mai bun antreprenor a ÎMM “ pentru anul 2016.

Pe parcursul săptămînii

Misevici Violeta

 

 

8.

Prezentarea notei informative privind evoluţia preţurilor la produsele alimentare din piaţa centrală a or.Glodeni. Acumularea informaţiei privind indicatorii de dezvoltare social-economică a raionului Glodeni pentru I 

trimestru al anului 2017 în comparaţie cu I trimestru al anului 2016.  

Examinarea solicitărilor parvenite pe parcursul săptămînii.

Pe parcursul săptămînii

Țurcan Natalia

 

 

9.

Participarea la cursurile de perfecţionare “Achiziţii Publice. Gestionarea conflictului de interese în procesul  de achiziţii publice “.

Pe parcursul săptămînii

Onuțu Angela

 

 

 

Direcția Învățămînt, Tineret și Sport

10.

 

 

Ședința  colaboratorilor DÎTS Glodeni.

15.05.2017

 

DÎTS Glodeni, Casauțan Tudor, șef DÎTS

 

 

 

 

11.

Monitorizarea testării naționale, sesiunea 2017, colectarea centralizatoarelor, anexelor completate.

16.05.2017

 

Instituțiile din raion, Barancean Stela, șef adjunct interimar DÎTS Glodeni

 

 

 

 

12.

Ședința Comisiei Raionale de atestare pe disciplini.

18.05.2017

LT V.Coroban, Lupușor Nina, șefa Centrului Metodic

 

 

13.

Ziua Sportivului și a mișcării olimpice

 

21.05.2017

Stadionul central Glodeni, Gheorghe Niculiță, specialist principal pe problemele tineret și sport.

 

 

14.

Examinarea petiției

 

17.05.2017

Gimnaziul Limbenii Vechi, Barancean Stela, șef adjunct interimar DÎTS Glodeni

 

 

 

 

15.

Pregătirea și prezentarea informației ME cu privire la Instrumentul  de monitorizare a pregătirii copilului pentru  școală.

 

15.05.2017-19.05.2017

DÎTS Glodeni, Jechiu Ecaterina, specialist înv.Preșcolar

 

 

 

16.

Diseminarea informației din cadrul Simpozionului Pedagogic Internațional Evaluarea prin descriptori, provocări și oportunități.

19.05.2017

Casa de Creație, Jechiu Ecaterina, specialist înv.Preșcolar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ex.I.Stavinschi